Завдання створення військової еліти в епоху глобальних і швидких інформаційно-технологічних зрушень за умов агресії Російської Федерації вимагає активних дій з формування у курсантів почуття єдності та достоїнства за належність до міліарної організації України.

     З цією метою кафедрою суспільних наук військового інституту 12 грудня 2018 року організовано та проведено круглий стіл «Розвиток Збройних Сил України в період незалежності». Головним завданням заходу стало поглиблення у курсантів розуміння історичних витоків та перспектив розвитку українських Збройних Сил.
     У роботі круглого столу взяли участь більше ста курсантів та науково-педагогічних працівників кафедри. Під час обговорення матеріалів доповідей учасники розглянули етапи, які пройшли Збройні Сили України в своєму розвитку, зрозуміли їх характерні ознаки та особливості, мали змогу порівняти стан війська України на різних етапах становлення та фактори, які впливали на Збройні Сили у цей час.
     Результатом круглого столу стало усвідомлення того, що українські Збройні Сили, незважаючи на скрутні часи та період руйнації, зберегли головне – силу духу, військове братерство, прагнення до перемоги над агресором.